شرایط فروش ماشین تصادفی

یکی از سخت ترین انواع فروش ماشین، ماشین تصادفی است زیرا بسیار روی قیمت تاثیر گذار خواهد بود. در زمان فروش ماشین تصادفی بهتر است تا با خریدار صادق بود.

ممکن است تصادفات سهمگینی برای افرادی که صاحب خودرو هستند رخ دهد. در این صورت ماشین های این افراد با عنوان ماشین تصادفی خطاب می شود چرا که عملکرد آنها کاملا با ماشین های سالم و یا تصادف ساده تفاوت دارد. بهترین راهکار برای فروش این ماشین ها این است به تعمیرکار ماهر برده تا مشکلات اساسی آن در اثر تصادف رفع شود سپس برای فروش گذاشته شود.

چطور ماشین های تصادفی خود را بهتر بفروشیم؟

صد در صد یکی از مهمترین مواردی که در فروش ماشین تصادفی وجود دارد صداقت است. زیرا یکی از اصول فروش اعتماد است. بهترین کار این  است که راجع به تصادف صورت گرفته با مشتری صحبت کنید تا فرد طرف مقابل در این راه با شما همراه و همدل شود و بداند که چقدر می تواند روی ایمنی ماشین اعتماد کند. در این صورت است که هردو در این معامله تصمیم درستی خواهند گرفت. یکی از مواردی که برای اینگونه ماشین ها وجود دارد در این است که به عنوان ماشین های اوراقی یا تصادفی به فروش می رسند که در تعیین قیمت بسیار تاثیر گذار هستند.

نکاتی برای معامله فروش ماشین تصادفی

نکات مهمی در زمان خرید و فروش ماشین تصادفی وجود دارد که باید رعایت شود این موارد شامل:

  1. پرسیدن سوال های دقیق از فرد فروشنده است و در صورت نیاز جواب ها را در جایی یادداشت کنید زیرا به نوعی مشخصات کالا محسوب می شوند.
  2. با توجه به اینکه بعد از خرید خودرو تصادفی هیچگونه پروسه حقوقی شما را حمایت نمی کند باید بدانید که پولی که بابت خودرو تصادفی می دهید برگشت ناپذیر است.
  3. یکی دیگر از نکات موجود برای فرد فروشنده این است که می تواند اگر خط و خش های جزئی روی ماشین خود وجود دارد با برطرف کردن آنها پیش فرد متخصص برده تا ماشین خود را بهتر جلوه دهید، داشتن ظاهری زیبا مشتری را بیشتر برای خرید ترغیب می کند.
  4. با توجه به خسارت های وارده با مشتری صادق باشید تا قیمت مناسبی برای فروش گذاشته شود زیرا صد در صد قیمت تعمیر این ماشین ها بسیار بالا است.

شرایط فروش ماشین تصادفی

فروش ماشین تصادفی دارای شرایط و قانونی نمی باشد و شرایطی که گذاشته می شود کاملا بر اساس گفته های طرفین است. ممکن است شرایطی چون تعمیر جزئی بر عهده فروشنده باشد و یا قراردادی تنظیم شود که اگر بعد از چند روز ماشین در دست مشتری به مشکلات جدی برخورد کند امکان فسخ معامله وجود داشته باشد. و یا حتی قراردادی تنظیم شود که بعد از خرید به هیچ عنوان ماشین پس گرفته نمی شود و یا پولی پس داده نمی شود.

و یا اگر فرد فروشنده تعمیر ماشین را قبل از فروش به عهده می گیرد باید کیفیت کار را رعایت کند زیرا بعد ها ممکن است هر  اتفاق ناخوشایندی بیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
09121214396